Yaşam

Bornova Belediyesi kursiyerinden ilk sergi

Bornova Belediyesi Hobi ve Beceri Kurslarında 2019 yılından beri fotoğrafçılık eğitimi veren yetişkinlerden Derya Delikkaya ilk kişisel fotoğraf standını açtı. Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nin Stand Alanı’nda sanatçının kendi adıyla açtığı stant, sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Stand 30 Aralık 2022 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Ressam Derya Delikkaya’nın ilk bireysel standında çoğu karakalem, soft pastel, yağlı boya ve suluboya olmak üzere 69 eser yer alıyor. Sanatçının kendi resimlerinin yanı sıra Osman Hamdi Bey, Vincent Van Gogh ve Claude Monet gibi ünlü ressamların eşsiz eserlerini yorumladığı resimleri de bulunmaktadır.

Bornova Belediyesi’ne teşekkürler

1980 yılında İzmir’de dünyaya gelen sanatçı Delikkaya, ilk kişisel standını açmanın heyecanını yaşadığını belirterek, “Çocukluğumdan beri resme ilgim var. 2019 yılında Bornova Belediyesi’nin düzenlediği kurslara başladım. Kendimi geliştirerek buralara kadar geldim. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim” diyerek kanını dile getirdi.

saklı yetenekler

Bornova Belediyesi olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanında olduklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Hobi ve Beceri Kursları ile bilinmeyen yetenekleri keşfettiklerini belirterek, “Kurslarımıza gelen ve hakkını veren yetenekli öğrencilerimiz var. aldıkları eğitime. Başarılarıyla gurur duyuyoruz. Başarılı kursiyerimiz Derya Dikkaya’nın kursa katılarak emek veren tüm öğrencilerimize örnek olmasını diliyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu